Kumlama & Shop Primer Boyama

NE YAPIYORUZ?

Kumlama & Shop Primer Boya

Kumlama, metal yüzeyinde görünen ya da mikronize boyutlardaki pas ve korozyonu yok etmekle birlikte metalin özünü ortaya çıkarmaktadır.

Kumlama, metalin zamanla pas ve korozyona uğramasından dolayı üzerindeki yağ, kir, pas ve korozyonu: özel olarak üretilmiş uygun aşındırıcıların yüksek basınç altında malzeme yüzeyine püskürtülerek arındırılması ve boyama işlemi ile birlikte metalin kullanım ömrünü uzatmak için uygulanan bir yöntemdir.

Kumlaması henüz bitmiş olan bir metal, pas ve korozyona karşı en korumasız olduğu zamandadır. Metal kumlama işleminden sonra nemli bir ortama bırakılırsa bir kaç saat içinde renk değişimi ile kendini belli eden oksidasyona maruz kaldığı gözlenir. Bu sebeple kumlanmış olan metal en kısa sürede korunmalı, boyanarak metalin hava ile teması kesin suretle kesilmelidir.

Çelik kumlandıktan sonra önce astar boyası (shop primer) atılmalı daha sonra asıl boya yapılmalıdır. Bu konuda çeliğin kullanıldığı alan çok önemlidir. Örneğin bir gemiye atılacak boya ile bir konteynere atılacak boya birbirinden farklıdır. Ayrıca uygulanacak boyanın ne kadar kalınlıkta olacağı da yine çeliğin maruz kalacağı şartlar göz önüne alınarak kararlaştırılmalıdır.

Firmamızda bulunan kumlama makinemiz en modern ve en son teknolojik gelişmeler takip edilerek tasarlanmıştır. Eni 2500 mm ve yüksekliği 1100 mm 8 tribünlü olarak SA2.5 kalitesinde kumlama yapmaktadır. İmalat öncesinde yüzeyde oluşmuş korozyon, yağ ve boya gibi atıkların ve birikintileri yüzeyden arındırır. Değerli müşterilerimizin taleplerine yönelik olarak birlikte çalıştığımız uzman ekibimiz tarafından shop primer boya uygulamaları yapılmaktadır.

NASIL ÇALIŞIYORUZ?

Tasarımdan Üretime Tüm Süreçler

İhtiyacınız olan ürünlerin tasarım, planlama ve üretim aşamalarını sizinle birlikte yönetelim; hayallerinizi gerçeğe dönüştürelim.

1

BEYİN FIRTINASI

Profesyonel ve tecrübeli ekibimiz ile ilk iş olarak fikir üretme aşamasında çalışıyoruz. Sizlere en yaratıcı ve çözüm odaklı sonuçları aktarmayı amaçlıyoruz.
2

ÜRÜN GELİŞTİRME

Son derece kaliteli, güçlü ve modern ekipmanlarımız ile ortaya çıkardığımız bu fikirleri gerçeğe döküyor ve güçlendiriyoruz.
3

ÜRETİM & TESLİMAT

Fikir bulma ve tasarım çıkartma sürecinden sonra üretime güçlü bir şekilde devam edip sizlere en sağlam ve hızlı teslimatı yapmak için 7/24 hizmetinizdeyiz.

Bir Sonraki Projenizi Birlikte Geliştirelim!

Diğer Hizmetlerimiz

HİZMETLERİMİZİ VE ÜRÜNLERİMİZİ İNCELEYİN

Farklı gereksinimlere yönelik ürün çeşitlerimiz ve üretim hattımız ile tüm ihtiyaçlarınıza çözüm üretiyoruz.