INP(NPI) / UNP(NPU) Profiller

Project Description

ÜRÜNLERİMİZ

INP(NPI) / UNP(NPU) Profiller

INP(NPI) / UNP(NPU) Profiller; endüstriyel yapılar ve çelik konstrüksiyon ağırıklı yapıların inşaasında çelik profiller kullanılmaktadır. Günümüzde yapı sektörünün gelişmesi, çok katlı inşaatların yaygınlaşması ve endüstriyel tesislerin çoğalmasıyla çelik profillerin kullanımı da yaygınlaşmıştır. Bununla birlikte iş makinaları, tarım makinaları, metal ve sac işleme makinaları ve enerji nakil hatları imalatında kullanılır. Yine viyadük, prefabrik yapı, hafif çelik yapılar, köprü ve geçit (altgeçit ve üstgeçit) gibi projelerde INP (NPI) ve UNP (NPU) profiller de (demirler) yoğun olarak kullanılmaktadır. Üretimleri 80-400 mm et kalınlığı arasında ve 6 metre uzunluğunda gerçekleşmektedir.

Diğer Ürünlerimiz

ÜRÜNLERİMİZ

Sıcak Haddelenmiş Rulo / Paket Sac

Sıcak Haddelenmiş Rulo / Paket Sac; çeliğin yeniden kristalleşme sıcaklığının üstünde olan yüksek bir sıcaklıkta (1700 F ve üzeri) haddeleme işlemi sonucu elde edilir. Çelik, yeniden kristalleşme sıcaklığının üzerinde olduğunda, şekillendirilebilir ve ebatlandırılabilir. Sıcak haddelenmiş sac (çelik) genellikle üretim esnasında herhangi bir duraksama yaşanmadığı ve yeniden ısıtılmadığı için soğuk haddelenmiş çeliğe göre daha ucuzdur. Çelik soğutulduğunda belli bir oranda küçülür ve böylece nihai ürünün boyutunu ve şeklini soğuk haddelenmiş ürüne göre daha az kontrol eder.

Sıcak Haddellenmiş Saclar ağırlıklı olarak gemi inşa, enerji nakil hatları, boru ve profil üretimi, inşaat, otoyol bariyer ve levhaları, konteyner ve makina imalat sanayi gibi çeşitli alanlarda kullanılmaktadır.

 

Kalınlık Aralığı: 1.50mm – 20mm
Genişlik Aralığı: 1000/1200/1250/1500/2000 mm veya standart dışı genişlikler
Standart/Kalite: EN Standartlarına göre DD11, DD12, DD13, S235JR, S355JR
ASTM Stanadartlarına göre CS type B, DQSK, SQ
Yüzey: Asitlenmiş veya Asitlenmemiş
Menşei: Türkiye, Ukrayna, Rusya, Avrupa
Formlar: Rulo, Paket Sac, Bant
Uygulamalar: Gemi Sanayi, Otoyol, İnşaat, Gaz Konteynırları için Boru ve Profiller, Enerji Hatları vs

 

Diğer Ürünlerimiz