Genişletilmiş / Delikli Sac

Project Description

ÜRÜNLERİMİZ

Genişletilmiş / Delikli Sac

Genişletilmiş ve Delikli saclar; siyah saclar üzerinde yapılan genişletme, kesme ve delme işlemleriyle farklı bir form kazandırılarak elde edilen çelik levhalardır. Genişletilmiş sacların ve delikli sacların en büyük avantajı; ürün üzerinde herhangi bir kaynak ve ekyeri olmamasıdır.

Yani yekpare bir malzemedir. Kullanım alanları oldukça çeşitlidir. Bahçe kapılarında, korkuluk ve bahçe çitlerinde, yürüme plaformalarında, merdiven basamaklarında, ütü masasında, çelik taşıma sepetlerinde, çöp kovalarında, ızgara sistemlerinde, çelik kafes ve filtrelerde yoğun olarak kullanılmaktadır.

Makina imalat (özellikle inşaat, tarım ve gıda makinaları), madencilik ve iklimlendirme soğutma sektörlerinde genişletilmiş sac ve delikli sac kullanımı yaygındır.

Diğer Ürünlerimiz

ÜRÜNLERİMİZ

Sıcak Haddelenmiş Rulo / Paket Sac

Sıcak Haddelenmiş Rulo / Paket Sac; çeliğin yeniden kristalleşme sıcaklığının üstünde olan yüksek bir sıcaklıkta (1700 F ve üzeri) haddeleme işlemi sonucu elde edilir. Çelik, yeniden kristalleşme sıcaklığının üzerinde olduğunda, şekillendirilebilir ve ebatlandırılabilir. Sıcak haddelenmiş sac (çelik) genellikle üretim esnasında herhangi bir duraksama yaşanmadığı ve yeniden ısıtılmadığı için soğuk haddelenmiş çeliğe göre daha ucuzdur. Çelik soğutulduğunda belli bir oranda küçülür ve böylece nihai ürünün boyutunu ve şeklini soğuk haddelenmiş ürüne göre daha az kontrol eder.

Sıcak Haddellenmiş Saclar ağırlıklı olarak gemi inşa, enerji nakil hatları, boru ve profil üretimi, inşaat, otoyol bariyer ve levhaları, konteyner ve makina imalat sanayi gibi çeşitli alanlarda kullanılmaktadır.

 

Kalınlık Aralığı: 1.50mm – 20mm
Genişlik Aralığı: 1000/1200/1250/1500/2000 mm veya standart dışı genişlikler
Standart/Kalite: EN Standartlarına göre DD11, DD12, DD13, S235JR, S355JR
ASTM Stanadartlarına göre CS type B, DQSK, SQ
Yüzey: Asitlenmiş veya Asitlenmemiş
Menşei: Türkiye, Ukrayna, Rusya, Avrupa
Formlar: Rulo, Paket Sac, Bant
Uygulamalar: Gemi Sanayi, Otoyol, İnşaat, Gaz Konteynırları için Boru ve Profiller, Enerji Hatları vs

 

Diğer Ürünlerimiz